Coin Expo 2012

Witamy serdecznie po przerwie,

Już tylko godziny dzielą nas od numizmatycznych targów, ale już teraz chcieliśmy Was na nie serdecznie zaprosić. Odbędą się one 11-13 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Jak co roku, nas też tam nie zabraknie. Przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych wyrobów menniczych, które stanowią najnowsze emisje polskich i zagranicznych monet kolekcjonerskich, dystrybuowanych przez nas w ostatnich miesiącach.

Będzie u nas nie tylko numizmatycznie, ale i sportowo! Pokażemy m.in. kolekcję oficjalnych monet olimpijskich, powstałą z okazji tegorocznych Igrzysk w Londynie. Kolekcja składa się z 29 monet o nominale 50 pensów. Ciekawostką jest to, że ich projekty zostały wyłonione w drodze największego w historii konkursu numizmatycznego ogłoszonego przez Brytyjska Mennicę Królewską. Spośród 30 tysięcy nadesłanych projektów, wybrano 29 pomysłów, które zostały zatwierdzone przez samą Królową Elżbietę II oraz Londyński Komitet Olimpijski.

Szerokim echem w numizmatycznym świecie odbiła się również inna, jedna z największych imprez sportowych na świecie: Euro 2012. Dlatego też na naszym stanowisku będzie można zobaczyć m.in. kolekcję medali – Złote Lata Polskiego Futbolu. Na każdym z 12 platerowanych złotem medali w tej kolekcji, przedstawione są jedne z najważniejszych historycznych dokonań polskiej piłki nożnej, m.in. „zwycięski remis” na Wembley ’73, czy słynny „mecz na wodzie” z 1974 r. Warto dodać, że całą kolekcję zaprojektowała Roussanka Nowakowska.

Myślę, że uda się nam po raz kolejny Was pozytywnie zaskoczyć.

 

AKTUALIZACJA:

Poniżej możecie zobaczyć wideo „Skarbnica Narodowa na targach numizmatycznych Coin Expo 2012″:
http://www.youtube.com/watch?v=VyQ44i76UNk

Pozdrawiamy,

Zespół Skarbnicy Narodowej


Dodaj opinie