Replika Double Eagle 1933 w wielkim formacie!

Ekskluzywna replika najdroższej złotej monety świata – Double Eagle z 1933 roku – uhonorowana specjalną emisją o wadze 340 g, platerowana czystym złotem.

Skarbnica Narodowa ma zaszczyt zaprezentować ekskluzywną replikę najdroższej złotej monety świata  – Double Eagle z 1933 roku. Replika o średnicy 88,7 mm i wadze 340 gram została wykonana  w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. Platerowanie 24-karatowym złotem  dodatkowo podnosi jej wartość.

Zainteresowanie repliką tej legendarnej monety jest niezwykle wysokie, dlatego podjęliśmy decyzję o jej udostępnieniu również w Polsce.  Ilość emisji jest naprawdę niska  – na świecie dostępnych jest jedynie 2500 replik w tym wyjątkowym formacie!

Na brzegu każdej repliki wygrawerowany jest indywidulany numer emisyjny, dzięki któremu emisje z danego bicia stają się unikalne.

Złota 20-dolarówka znana pod nazwą „Double Eagle 1933” została sprzedana anonimowemu kolekcjonerowi w 2002 roku za sumę 7 590 000 dolarów amerykańskich. Ustanawiając historyczny rekord sprzedaży stała się najdroższą złotą monetą świata.


Opinie [1] do wpisu “Replika Double Eagle 1933 w wielkim formacie!”

  • Yogi Says:

    Nigdzie nie napisali, że to moneta inwestycyjna. To kolekcjonerski numizmat a numizmatyka rządzi się swoimi pokręconymi prawami. 100% powyżej spot to całkiem rozsądna cena w numizmatyce. Praktycznie za pół darmo! Oczywiście pod warunkiem, że nie myślisz o tym jako o inwestycji. A nawet jeśli inwestujesz pomyśl za jaką kasę sprzedasz taką monetę za np. 1000 lub 2000 lat! Wyobraź sobie jaką dziś cenę miałaby oryginalna moneta z czasów rzymskich wybita stemplem lustrzanym i zapakowana w oryginalny plastikowy kapsel prosto z mennicy! Założę się o górę złota, że grubo ponad spot!

Dodaj opinie