Złote Lata PRL

Symbole PRL-u cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Prawie ćwierć wieku po upadku komunizmu, wywołują uśmiech rozrzewnienia i nostalgię za „starymi, dobrymi czasami”. Wydają się być dziś bardziej atrakcyjne niż wtedy, kiedy na co dzień borykaliśmy się z jego absurdami.

Skarbnica Narodowa, za zgodą Narodowego Banku Polskiego, przygotowała niezwykłą kolekcję, nigdy przedtem nie oferowaną na polskim rynku numizmatycznym.

Seria składa się z 12 oryginalnych monet obiegowych z okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Każda z monet, po przejściu rygorystycznej kontroli jakości, została poddana specjalnemu, innowacyjnemu procesowi obróbki menniczej. Dzięki warstwie czystego złota monety zyskały szlachetny blask. Złoty wreszcie stał się naprawdę złoty.

Następnym etapem procesu było ręczne platerowanie motywów monet warstwą rodu. Warto wiedzieć, że to pierwiastek niezwykle rzadki i przez to cenniejszy od platyny.

Ze względu na trudny proces technologiczny oraz na fakt, iż kolekcje tworzą oryginalne monety z okresu PRL Skarbnica Narodowa oferuje ograniczona liczbę 10 000 kolekcji.


Opinie [1] do wpisu “Złote Lata PRL”

  • Aisha Says:

    trzeba zacząć już dziś, nie zaszkodzi a człek będzie bazdirej przygotowany, generalnie wieści zewsząd są kiepskie, trochę obawiam się złota bo może zostać one zdelegalizowane przez rząd i wtedy mamy dużo ale nie można nic z tym zrobić, a Nowy Porządek czy jak zowią politycy Nowy Rząd światowy powstanie po to by jeszcze bazdirej ograniczyć swobodę działania,

Dodaj opinie